Sakarya, Hendek ilçesinde meydana gelen bir olayda, bir genç kız üzerine başlayan anlaşmazlık sonucu 7 genç arasında çıkan tartışma şiddetli bir çatışmaya dönüştü. Olay sırasında kullanılan bıçaklar neticesinde 18 yaşındaki Mehmet Ali Dertli yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Erzurum'da heyelan faciası: Anne hayatını kaybetti, oğlu aranıyor Erzurum'da heyelan faciası: Anne hayatını kaybetti, oğlu aranıyor

Olayın gerçekleştiği esnada, iki farklı grup arasında genç bir kız nedeniyle başlayan tartışma kısa sürede kavgaya evrildi. A.Y. (18), A.C.D. (17), E.Ü. (18), E.D. (18) ve iki genç kız A.T. (16), N.Ş. (16) isimleriyle bilinen gençlerin de dahil olduğu bu çatışmada bıçaklar kullanıldı. Toplamda 7 kişinin karıştığı bu bıçaklı kavgada Mehmet Ali Dertli ile birlikte A.Y., A.C.D. ve E.Ü. yaralandı. Olayın duyulması üzerine bölgeye hızla sağlık ve emniyet güçleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaparken, Mehmet Ali Dertli ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bu olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA