Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de gittiği restorandaki ödediği 3,5 milyon liralık hesapla gündeme gelen Jeff Bezos'un 2000 yılında serveti sadece 6.1 milyar dolar değerindeydi ve Forbes'e göre 55. sıradaydı. O günkü listeni 29.sırasında yer alan isimse Mehmet Emin Karamehmet'ti. Geçtiğimiz aylarda Turkcell'in eski CEO'su Murat Erkan'ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta, saçları beyazlaşan 80 yaşındaki Karamehmet yıllar sonra yeniden kamuoyunun karşısına çıkmıştı. 

İki dev tanker siparişi...

Aktif iş yaşamına devam eden tecrübeli iş insanı bir kez daha yeni bir ticari atılıma yelken açıyor. Genel Denizcilik’i (Geden Lines) bünyesinde barındıran Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet’in kızı Gülsün Nazlı Karamehmet Williams tarafından kontrol edilen Cenevre merkezli Advantage Tankers'in, iki adet dev tanker için anlaşma imzaladığı öğrenildi. Haberdenizde.com‘dan Çelik Çelikyaman’ın haberine göre, gemilerin 2025’in üçüncü ve dördüncü ayında teslim edilmesi beklenen gemilerin isimleri ise Advantage Passion ve Advantage Path olarak belirlendi. Gemiler için toplamda 120 milyon dolara yakın bir ödeme yapılması bekleniyor. 

12 Temmuz altında son durum ne? Çeyrek ve gram altın ne kadar? 12 Temmuz altında son durum ne? Çeyrek ve gram altın ne kadar?


 

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı