Eskişehir'de ikinci el otomobil satışında sahte dekontlar kullanarak 11 kişiyi 3,5 milyon lira dolandırdığı iddia edilen 33 şüpheli hakkında dava açıldı. Sanıklar, suç işlemek için örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından yargılanacak. Savcılık, sanıklara 3 yıldan 118 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Çatalca'da kaza: 1 ölü 3 yaralı Çatalca'da kaza: 1 ölü 3 yaralı

Dolandırıcılık operasyonunda silah ve dijital materyal ele geçirildi, 5 tutuklama!

Eskişehir'de ikinci el otomobil dolandırıcılığı şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 33 kişiden 5'i tutuklandı.

Operasyonda:

  • 2 tabanca
  • 3 şarjör
  • 26 mermi
  • Çok sayıda dijital materyal
  • Araç satış sözleşmesi ele geçirildi

Eskişehir'de internet üzerinden ikinci el otomobil satış ilanı veren araç sahiplerini dolandıran bir çeteye yönelik soruşturma tamamlandı. İddianamede sanıkların dolandırıcılık yöntemleri detaylandırıldı.

Sanıkların 3 ayda 11 araç sahibini aynı yöntemle yaklaşık 3,5 milyon lira dolandırdıkları belirlendi. Ayrıca şüphelilerin ikinci el otomobil sahiplerinden noter üzerinden satın aldıkları otomobilleri vakit kaybetmeden suç ortakları olan diğer arkadaşlarının üzerine yaptıkları, bu kişilerin de aynı anda farklı noterlerden araçları üçüncü kişiler üzerine satış gösterdiği anlaşıldı.

İddianamede; 'Nitelikli dolandırıcılık' ve 'Suç işlemek için örgüt kurmak' suçlarından 14 sanık hakkında 7 yıldan 18 yıla kadar, 5 sanık hakkında 10 yıldan 28 yıla kadar, 2 sanık hakkında 13 yıldan 38 yıla kadar, 9 sanık hakkında 16 yıldan 48 yıla kadar, 2 sanık hakkında 19 yıldan 58 yıla kadar ve 1 sanık hakkında ise 37 yıldan 118 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ