İran’ın İsrail saldırısının önceden ayarlandığı iddia edildi! İran’ın İsrail saldırısının önceden ayarlandığı iddia edildi!

Gündemde büyük yankı uyandıran Salwan Momika İsveç'te Kur'an'ı yakarak büyük tepki toplamıştı. Kısa bir süre önce Norveç'e iltica eden Momika'nın, Norveç'te ölü bulunduğu iddiası ortaya atıldı.

NE OLMUŞTU?

NE OLMUŞTU?

Irak'ın Musul kentinden Salwan Momika, Aramilerin Irak'taki temsilcisidir ve aynı zamanda Aramilerin Irak'taki sözcüsüdür. Salwan, Irak'ın siyasi sisteminde Aramilerin adil bir şekilde temsil edilmesi için çaba göstermiş ve yolsuzluğa ve Arami karşıtı siyasi partilere karşı bir dizi gösteriye liderlik etmiştir. Fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla, Salwan Momika, silah içeren bir Suryani-Arami bayrağının önünde bir basın toplantısında göründü. Irak'taki iç savaş sırasında Süryani-Aramiler, "Süryani Şahinleri" adında silahlı bir grup kurmuştu ve Salwan Momika'nın sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarından, Irak'ta Süryani-Arami siyasi hareketinde aktif bir rol oynadığı anlaşıldı.

Kaynak: Haber Merkezi