AK Parti üyesi olan Karaaslan, yaklaşık 2 ay önce beyin kanaması geçirmiş ve tedavi gördüğü Bilkent Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetmiştir. Karaaslan'ın cenazesi, memleketi Gölbaşı'nın Hacılar Mahallesi'ne getirilmiş ve İkindi namazı sonrası Hacılar Camii'nde düzenlenen cenaze törenine birçok önemli isim katılmıştır. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti Ankara milletvekilleri Osman Gökçek ve Jülide Sarıeroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Altındağ Belediye Başkanı ve AK Parti Mamak Belediye başkan adayı Asım Balcı, MHP İl Başkanı Alparslan Doğan, ailesi ve sevenleri törende yer almıştır. Cenaze namazının ardından Karaaslan'ın cenazesi, Hacılar Mahallesi Mezarlığı'nda defnedilmiştir.

Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı

OSMAN KARAASLAN KİMDİR?

Osman Karaaslan, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra Niğde Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans, THK Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisans ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde doktora yapmıştır. Siyasi kariyerine 2004 yılında AK Parti İl Gençlik Kolları'nda başlayan Karaaslan, daha sonra AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı ve Gölbaşı Belediyesi Meclisi üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeliği de yapmıştır. Evli ve dört çocuk babası olan Karaaslan, hem akademik hem de siyasi alanda önemli bir geçmişe sahiptir.

Kaynak: Haber Merkezi