Engin ve Dilan Polat 'yaralama' suçundan hakim karşısında! Engin ve Dilan Polat 'yaralama' suçundan hakim karşısında!

Milletvekilliği yaparak sürpriz bir adım atan ve dünya çapında motosiklet yarışlarında birçok şampiyonluğa ulaşan sporcu Kenan Sofuoğlu, vekilliğe başlamadan önce isyan ettiğini anlattı. Sofuoğlu, milletvekili olmak için yarışları bırakmasının ardından partiden gelen taleplere dikkat çekti.

Kenan Sofuoğlu Recep Tayyip Erdoğan

Sofuoğlu'ndan önemli itiraflar!

Sofuoğlu, gazeteci Fatih Altaylı'nın YouTube programına konuk oldu ve milletvekili olduktan bir hafta sonra pişmanlık duyduğunu, istifa etmek için her yolu denediğini ifade etti. Beş yıllık milletvekilliği kariyerini "Hayatımın en büyük hatasıydı" şeklinde değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşme sonrasında yarışlara ara verdiğini belirten Sofuoğlu, milletvekili adayı listesine adının yazılmasının ardından partiden gelen yoğun taleplerden şikayet etti ve şunları ekledi: "Danışmanlarından birini aradım, 'Cumhurbaşkanının program nerede, hemen oraya geleceğim. Ben bu işi yapmam, yapamam abi. Beni çıkartın listenizden' dedim. Mahvoldum 3 haftada taleplerden, isteklerden, beklentilerden, partinin 'Şuraya git, buraya git' demelerinden. Yarışları bıraktırdı bana, rahat rahat hayat yaşayacaktım ben, bu ne abi' dedim. 'Sakın öyle bir şey yapamazsın, biz sana güvendik, çok kötü reklam yaparlar, bunu kullanırlar' filan beni caydırdı."

''Hayatımın büyük hatasıdır''

Altaylı'nın "Bir daha (milletvekilliği yapmazsın, değil mi?" sorusunu Sofuoğlu "Yok ağabey, hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi Cumhurbaşkanına orada 'Yaparım' demek. Ama bilseydim biraz milletvekilliği nasıl bir şey... Hayatımın büyük hatasıdır" diyerek cevapladı.

Kaynak: Haber Merkezi