Kenan Sofuoğlu'nun hayatı ve biyografisi, kariyeri boyunca elde ettiği başarılarla dikkat çekmektedir. Peki, Kenan Sofuoğlu kimdir? Kenan Sofuoğlu olayı nedir? 

Maç sonu Fenerbahçeli bir taraftar çıldırdı: Ali Koç'un pankartını bıçakladı! Maç sonu Fenerbahçeli bir taraftar çıldırdı: Ali Koç'un pankartını bıçakladı!

KENAN SOFUOĞLU KİMDİR?

Kenan Sofuoğlu, 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı'da dünyaya geldi. Aslen Trabzon'lu olan Sofuoğlu, motor tamircisi İrfan Sofuoğlu'nun üçüncü çocuğudur ve annesi Nuray Sofuoğlu ile birlikte abileri Bahattin ve Sinan ile birlikte motor yarışlarına olan ilgiyi paylaşır. 1996 yılında Türkiye şampiyonasını izleyerek motor sporlarıyla tanışan Sofuoğlu, 2000 yılında abisi Sinan'ın yarışta ayağını kırması sonucunda boş kalan motorla, özel izin alarak 16 yaşında yarışlara katılmaya başladı. İlk drag yarışını abisinin motoruyla kazandı.

2006 yılında Supersport Dünya Şampiyonası'na başladığında sponsorluk sorunları yaşayan Sofuoğlu, İsviçre'de yaşayan bir Türk iş adamı tarafından sağlanan sponsorluk ile Ten Kate'nin Honda takımına katıldı. Supersport Dünya Şampiyonası'nda 2006 sezonunu üçüncü olarak tamamladı.

2016 yılında Supersport Dünya Şampiyonluğu'nu bir kez daha kazanarak 5. Dünya Şampiyonluğunu elde etti. Bu sezon, kariyerindeki 38. zaferini elde eden Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 ve 2015 yıllarının ardından 5. kez Supersport şampiyonu oldu.

Kaynak: Haber Merkezi