Kadir Gecesi, Müslüman dünyası için büyük bir öneme sahiptir. Bu gece, Kur'an'ın Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'e vahyedilmeye başlandığı kabul edilir. Kadir Gecesi, Ramazan ayının 27. gecesine denk gelir. Bu mübarek gecede dualar edilir, namaz kılınır ve Kur’an-ı Kerim okunur. İbadetle geçirilen bu özel gece, büyük sevaplar getirir. "Kadir" kelimesi, sözlükte "hüküm, şeref, güç, yücelik" gibi anlamlara gelir. Dinî literatürde ise "leyletü'l-Kadr" şeklinde Kur'an'ın indirilmeye başlandığı gecenin adı olarak kullanılır. Kadir gecesinin fazileti hakkında bilgi veren 97. sûre bu geceye adını verir. Sûrede, Kur'an'ın Kadir gecesinde indirildiği ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğu vurgulanır.

"Şüphesiz, biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrâil o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir."

KADİR GECESİ MESAJLARI 2024

0X0 1559282561961

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.. 

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz daim olsun. Kadir Geceniz kutlu olsun. 

Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir. 

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. 

Tesla Model Y fiyatında dev indirim! 1 milyondan fazla ucuzladı! Tesla Model Y fiyatında dev indirim! 1 milyondan fazla ucuzladı!

Rahmet ve bereket kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların ve tövbelerin kabul olduğu bu gecede ibadetlerimizi yerine getirelim. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Kadir Gecesi Mesajlari Shu 3

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece'nizi tebrik eder, hayır ve bereketinden nasiplenebilmeyi dilerim. 

Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum 

Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin. 

Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla 

Kaynak: Haber Merkezi