İstanbul’da 200’e Yakın Suriyeli Eczacı Var ! İstanbul’da 200’e Yakın Suriyeli Eczacı Var !

Yerel seçimlerden beklediğini alamayan İyi Parti'de sular durulmuyor. Seçim sonuçlarının ardından pek çok istifa yaşanmış, Genel Başkan Meral Akşener de partiyi seçimli genel kurula götürme kararı almıştı. Bu kararın ardından Akşener'in aday olup olmayacağı gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bu belirsizlik ortamında bir şok açıklama da  İyi Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'dan geldi.

"Aday olabilmek için yeterli sayıda delegenin teklif etmesi gerekiyor"
Bir televizyon kanalına konuşan İyi Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz "Kongreler biliyorsunuz delegenin karar verdiği alanlardır. Bir kongrede aday olabilmeniz için yeterli sayıda delegenin sizi teklif etmesi gerekiyor. Sayın genel başkanının aday olup olmaması kendi iradesiyle alakalı bir durumdur. Bu süreçte bir siyasi partinin Genel Başkanı olarak Sayın Akşener partisini kongreye götürmek mecburiyetindedir. Dolayısıyla da partisini kongreye götürme kararı vermiştir." şeklinde konuştu.

"Kurultayda aday olmayacağını düşünüyorum"
Uğur Poyraz "Sayın Akşener’in bu konuya ilişkin net ifadesi var. Net ifadesi sonrasında da bir kurultay kararı verdi. Bütün bunları alt alta koyunca Meral Akşener’in bu kurultayda aday olmayacağını düşünüyorum." ifadesini kullandı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ