Ferit Şahenk, Türkiye gündemine oturdu. Vatandaşlar tarafından en çok aratılan isimler asaında yer alıyor. Peki, Ferit Şahenk kimdir? Ferit Şahenk nerelidir?

FERİT ŞAHENK KİMDİR?

FERİT ŞAHENK KİMDİR?

Ferit Şahenk, 1964 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İş adamı Doğuş Holding'in kurucusu olan Ayhan Şahenk'in oğludur. Annesi Deniz Şahenk ve kız kardeşi Filiz Şahenk ile birlikte İstanbul'da yaşamaktadır. Şahenk, lise eğitimini İsviçre'de tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Boston Koleji'ne devam etti ve 1987 yılında pazarlama ve insan kaynakları alanında mezun oldu. Daha sonra Harvard Üniversitesi'nde Owner/President yönetici programına katılarak eğitimini tamamladı. 1988 yılında Manufacturers Hannover'da bankacılık stajı yaptı.

Türkiye'ye döndükten sonra aile şirketinde çalışmaya başladı ve çeşitli görevler üstlendi. 1991'de Garanti Menkul Kıymetler Şirketi'ni kurdu ve şirket, 1994 yılında Doğuş Grubu'nun yatırım bankası haline geldi. Şahenk, bu bankada yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 1990-1997 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu başkanlığı yaptıktan sonra, 2001 yılında babası Ayhan Şahenk'in vefatının ardından Doğuş Holding'in başına geçti.

Astrolog Meral Güven'den Fenerbahçelilere: ''Beni Allah gibi gördünüz ya, alın bakalım sonuca'' Astrolog Meral Güven'den Fenerbahçelilere: ''Beni Allah gibi gördünüz ya, alın bakalım sonuca''

2001 yılındaki finansal krizi, 60 şirketi ve 7 sektörü kapsayan zor bir dönemde başarıyla atlattı. Bu dönemde Osmanlı Bankası, Körfezbank ve Garanti Bankası adı altında bulunan bankaları, Garanti Bankası çatısı altında birleştirdi. Ferit Şahenk'in kişisel serveti, 2013 yılı verilerine göre 3,4 milyar dolar olarak belirtilmektedir. Ayrıca, Doğuş Holding bünyesinde çalışan 20.000'den fazla kişinin işvereni konumundadır.

Ferit Şahenk, Amerikalı Diana Şahenk ile evlidir ve Defne adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi