CHP'li Deniz Yücel'den 'Yargı Paketi'ne' çok ağır eleştiriler! CHP'li Deniz Yücel'den 'Yargı Paketi'ne' çok ağır eleştiriler!

Ankara Üniversitesi, 139 personel alımı için başvuru tarihlerini ve başvuru şartlarını açıkladı. Peki, başvuru tarihi ne zaman? Personel alım şartları neler? Detaylar haberimizde...

ANKARA ÜNİVERSİTESİ PERONEL ALIM BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Ankara Üniversitesi, 139 personel alımı için başvuru süreci ve şartlarını duyurdu. Başvurular, 15 Mayıs 2024 ile 29 Mayıs 2024 tarihleri arasında online olarak yapılacak ve şahsen ya da posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Lisans ve ön lisans düzeyinde başvuran adayların öğrenim durumları, Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığıyla sisteme yüklenecek. Ortaöğretim düzeyinde başvuran adayların ise diplomalarını ilan başvuru sistemine yüklemeleri gerekecek ve diplomaların okunaklı olması önem taşıyor, aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacak. Ayrıca, adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığıyla alınacak ve tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ankara Üniversitesi'nin 139 personel alımı için belirlediği şartlar şu şekildedir:

 1. Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
 2. 2022 KPSS (B) grubu lisans için KPSSP3, ön lisans için KPSSP93, ortaöğretim için KPSSP94 puan türü sınavına girmiş olmak şarttır.
 3. Tercih edilecek pozisyonun belirlenen genel ve özel şartlarına uygun olmak gerekmektedir.
 4. Kamu görevinden çıkarılmamış olmak ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekmektedir.
 5. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine uygun durumda olmak gerekmektedir.
 6. Haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde, 7/24 esasına göre belirlenecek saatlerde görev yapmayı kabul etmek ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekmektedir.
 7. Hizmet sözleşmesinde belirtilen görev, yetki ve sorumlulukları yerine getirmemek halinde sözleşmenin yenilenmeyeceği veya feshedileceği belirtilmiştir.
 8. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için belirli suçlardan mahkum olmamak, sağlık durumu ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekmektedir.
 9. Adaylar yalnızca bir pozisyona başvurabilecek olup, birden fazla başvuru geçersiz sayılacaktır.
 10. Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak ve olumsuz sonuç alınan adayların atanması yapılmayacaktır.
 11. Gerçeğe aykırı belge veren veya beyanda bulunan adaylar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.
 12. İlan dışında kalan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.
 13. Sözleşmeli personel, birimlerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı birimlerde görevlendirilebilir.
 14. İlan tarihinden sonra alınan sertifikalar geçerli sayılmayacaktır.
 15. Sözleşmeli personelin kurumlar arası yer değişikliği yapılamaz.

Bu şartlar doğrultusunda başvuruda bulunacak adayların dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi