Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, siyasette normalleşme süreci kapsamında yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Yerel seçimlerde birinci parti olarak çıkan CHP'nin lideri Özel, bugün İYİ Parti’nin yeni Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile bir araya gelecek. Bu görüşme, Özel'in normalleşme sürecindeki kritik temaslarından biri olacak.

Özgür Özel ve Mustafa Destici'den normalleşme hamlesi! Özgür Özel ve Mustafa Destici'den normalleşme hamlesi!

Ortak sorunlara çözümler aranıyor

CHP lideri Özgür Özel, seçim başarısının ardından başlattığı normalleşme sürecinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEM Parti eş başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi önemli siyasi figürlerle görüştü. Bugün de İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu ile yapacağı görüşme, siyasi işbirliğini güçlendirme ve ortak sorunlara çözüm arayışı açısından büyük önem taşıyor.

Özel, Dervişoğlu'na tebriklerini iletecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, normalleşme süreci çerçevesinde İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile İYİ Parti Genel Merkezi'nde bir araya gelecek. Bu ziyaret, İYİ Parti’nin son kurultayı nedeniyle Dervişoğlu'na tebriklerini iletmek amacı taşıyor.

Temelinde nezaket ziyareti var

CHP yetkilileri, ziyaretin temel olarak bir nezaket ziyareti olacağını belirtti. Özel’in, önümüzdeki haftalarda diğer siyasi partilere de ziyaretlerde bulunacağı bildirildi. Bu çerçevede, siyasi diyalog ve işbirliğinin artırılması hedefleniyor.

Özel ile Erdoğan ne zaman görüşecek?

İki liderin ilk buluşmasının ardından, Gezi tutukluları ve tutuklu komutanlar gibi önemli konularda bazı adımlar atılmasının beklendiği ifade ediliyor. CHP yetkilileri, görüşme için “ön kabul şartı olmadığını” vurgularken, “Henüz bir takvim belirlenmiş değil, ancak ilk görüşmedeki konularla ilgili birkaç adım atıldıktan sonra yeniden bir araya gelinebilir” dedi.

Türkiye'nin sorunları konuşuldu

CHP yetkilileri, Özgür Özel'in ilk görüşmesinde Türkiye'nin ve halkın en önemli sorunlarını masaya yatırdığını hatırlatarak, "İlk görüşmede de genel başkanımız Türkiye’nin sorunu neyse, halkın gündeminde ne varsa onları konuşmuştu. O günden bugüne atanmayan öğretmenlerin, asgari ücretlilerin, emeklilerin, adalet bekleyenlerin sorunları devam ediyor. Bu konularda ne adımlar atılacağını göreceğiz. Ona göre bir gündemimiz olacak." dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ