Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık sinyallerini verdiği değişim için düğmeye bastığı konuşuluyor. İlk planda son seçimde başarısız olan il başkanlarıyla başlaması beklenen değişim rüzgarında beş genel başkan yardımcısıyla da yolların ayrılması kuvvetli ihtimal.


Kimlerin adı geçiyor?


İlk planda AK Parti'nin elinde olup da kaybedilen 16 ilde teşkilatlarda ciddi bir değişim olması gündemde. Bursa, Balıkesir, Manisa, Denizli, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bartın, Giresun, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Uşak ve Zonguldak il başkanlarının değişmesine kesin gözüyle bakılırken, İstanbul'da Osman Nuri Kabaktepe ve Ankara'da Hakan Han Özcan'la yollar ayrılacak.
Genel merkezde en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı, yerine atanacak isimlerle kongre sürecinin yürütüleceği ifade ediliyor. Genel başkan yardımcıları Erkan Kandemir, Yusuf Ziya Yılmaz, Ali İhsan Yavuz, Mustafa Şen ve genel başkan vekili Efkan Ala koltuğa veda edecek isimler olarak gösteriliyor.

Alpay: Ülkenin gerçek gündemi yoksulluk ve çaresizlik Alpay: Ülkenin gerçek gündemi yoksulluk ve çaresizlik

İzmir'den üç isim yeni dönemde görev bekliyor...

İzmir'den üç isim yeni dönemde görev bekliyor...
Değişimin parti yönetimi ile sınırlı kalmayacağı kabine ve külliye bürokrasisinde de değişiklikler olabileceği ifade edilirken, Cumhurbaşkanlığı politika kurulları ile başdanışmanların sayısının düşürüleceği, politika kurullarının yapısında da değişiklikler olacağı konuşuluyor. Genel Merkez'de ve Kabinede yapılacak değişim sonrası İzmir'den Hamza Dağ, Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Eyyüp Kadir İnan'ın yeni dönemde vitrine yer almasına kesin gözüyle bakılan isimler olduğu belirtiliyor. 

Kaynak: Haber Merkezi