RTÜK, Sezgin Baran Korkmaz'ın CNN Türk'teki görüntülerini incelemeye aldı! RTÜK, Sezgin Baran Korkmaz'ın CNN Türk'teki görüntülerini incelemeye aldı!

Cumhurbaşkanı Recep TayyiP Erdoğan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda dün açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmasında, 365 oda ve borsa başkanı için yeşil pasaport müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

'Görevde oldukları süre içerisinde yeşil pasaportu kullanma imkanına sahip olacaklar'

'Bu 20 yıllıklar bizi çok heyecanlandırdı. Bu heyecan sebebiyle de pasaport olayını Dışişleri Bakanı’mızla da görüştük. İnşallah yaklaşık 365 yanılmıyorsam oda-borsa başkanlarına bu yeşil pasaporttan verilecek. Hayırlı olsun. Görevde oldukları süre içerisinde yeşil pasaportu kullanma imkanına sahip olacaklar” dedi.

'Özel sektörün kanaat önderlerinin dış temaslarını kolaylaştıralım ki yolumuz açılsın'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, konu ile alakalı, "Bir konu var ki bizleri üzmeye devam ediyor. Tüm bu mücadelenin liderlerini vize kuyruklarında bekletiyoruz. Özel sektörün kanaat önderlerinin dış temaslarını kolaylaştıralım ki yolumuz açılsın. Dolayısıyla oda, borsa camiamızın da yeşil pasaportu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Her zaman reel sektörün yanında duran sizden bu konuda müjdeler geleceğine inanıyoruz" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ