İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu, Genel Başlan Müsavat Dervişoğlu'nun isteğiyle tedbirli ihraç istemiyle sevk edilen Rıdvan Uz ile ilgili kararını verdi. Kongrede genel başkanlık yarışı veren Mehmet Tolga Akalın'a çok yakın bir isim olan Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, Külliye'de Meral Akşener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buluşmasından sonra tepki olarak, Akşener'in fotoğraflarının il ve ilçe binalarından indirilmesini istemişti. Akşener'in bu öneriye çok sert tepki vermesinin ardından harekete geçen Müsavat Dervişoğlu, Rıdvan Uz'u tedbirli ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk etmişti. 

İsmail Saymaz duyurdu...

Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığına göre; Merkez Disiplin Kurulu Uz ile ilgili kararını verdi. Tedbir talebini reddeden disiplin kurulu, Uz'un partide kalmasına karar verdi. Öte yandan ihraç yönünden soruşturma devam edecek.

CHP Dosyası 1.Bölüm... Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu üçgeninde son tango! CHP Dosyası 1.Bölüm... Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu üçgeninde son tango!


 

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı