İYİParti lideri Akşener İzmir'e geliyor! İşte program İYİParti lideri Akşener İzmir'e geliyor! İşte program

İl Başkan Adayları Aytekin Tunus ve Mehmet Şakir Başak şu sıralarda bir araya gelerek güçlerini birleştirmek için detayları konuşuyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresine saatler kala tansiyon yükseliyor. Mevcut İl Başkanı ve il başkan adayı Şenol Aslanoğlu ve destekçilerinin blok liste için ağırlık koymalarına karşı olarak İl Başkan Adayları Aytekin Tunus ve Şakir Başak güç birliği için bir araya geldi.
Bazı ilçe başkanlarının oylamanın blok liste olarak yapılması konusundaki çalışmalarının öğrenilmesi üzerine İl Başkan Adayları Aytekin Tunus ve Mehmet Şakir Başak şu sıralarda bir araya gelerek güç birliği konusundaki başlıkları görüşüyor.

Aslanoğlu cephesi “blok liste” diyor, örgüt rahatsız

Mevcut İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu’nun destekleyen ilçe başkanlarının blok liste için çalışmalar yürütmesi örgütte rahatsızlık yarattı. 

İl Başkan Adayları Aytekin Tunus ve Şakir Başak; “Çarşaf liste CHP örgütlenin benimsediği, kabul ettiği, demokratik bir yöntemdir. Parti geleneklerine, kültürüne aykırıdır” dediler.

Tunus ve Başak bir araya geldi

Haberimizin hazırlandığı dakikalarda Mehmet Şakir Başak ve Aytekin Tunus’un güç birliği konusunda uzlaşmak için toplantıya girdikleri parti kaynaklarınca doğrulandı.

Murat Bakan’dan Özgür Özel’e destek açıklaması

İl Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu’nun en önemli destekçisi CHP İzmir Milletvekilli Murat Bakan’ın da CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özgür Özel’e desteğini açıklaması örgütte soru işaretleri yarattı.