Massachusetts eyaletinde geçen yıl, sosyal medyada popüler olan "baharatlı tortilla cips yeme meydan okuması"na katılan ve ani bir şekilde yaşamını yitiren 10. sınıf öğrencisi Harris Wolobah'ın otopsi raporu açıklandı. Otopsi raporuna göre, Paqui firmasının ürettiği çok baharatlı cipsi tükettikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan Wolobah, yüksek seviyede tüketilen kapsaisin (acı biberlerin aktif bileşeni) nedeniyle ani kalp durması sonucu yaşamını yitirdi.

Cate Blanchett, Cannes'ta: Filistin Bayrağı renklerinde elbisesiyle kırmızı halıda Cate Blanchett, Cannes'ta: Filistin Bayrağı renklerinde elbisesiyle kırmızı halıda

Çocuğun kalp büyümesi ve kalp kası bandı rahatsızlığı da raporda belirtildi. Paqui firması, sosyal medya üzerinden başlattığı meydan okumada, tüketicilerden dünyanın en acı iki biberinden elde edilen ürünü yerken çektikleri videoları paylaşmalarını ve ürünü tükettikten sonra su içmemelerini istemişti. ABD genelinde yaygın olan bu meydan okumaya katılan onlarca çocuk hastaneye kaldırılmıştı.

Bu son derece acı ürünle ilgili olarak çocuk ve gençlere uyarılar yapılmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi