Avrupa boks şampiyonu olan ve AK Parti iktidarına yönelik muhalif kimliğiyle tanınan Ünsal Arık, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.
Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile yan yana gelen ve bir fotoğraf çekilen Ünsal Arık, bir süredir mücadele ettiği "Almanya'daki Türkler Türkiye için oy kullanmasın" önerisini Şansölye Scholz'a da açtığını duyurdu. Arık, konuşmanın çok güzel geçtiğini de vurguladı.
Ünsal Arık, paylaşımında, "Almanya başbakanı Olaf Scholz ile tanıştım ve Lars Klingbeil ile Almanya’daki Türkler Türkiye için kullanmasın önergemi konuştuk. Konuşma çok güzel geçti… hedefe doğru devam" diye yazdı.


14 Mayıs seçimlerinde Almanya sandıklarında ne sonuç çıkmıştı?


14 Mayıs 2023 seçimlerinde Almanya'da oy kullana gurbetçilerin tercihi açık ara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olmuştu. Erdoğan'ın oyu yüzde 65, AK Parti'nin oyu ise yüzde 50 olarak kayıtlara geçti.

Aydın-Denizli Otoyolu'nda işçiler yine eylemde! Haklarını alamadıkları için viyadüklere çıktılar Aydın-Denizli Otoyolu'nda işçiler yine eylemde! Haklarını alamadıkları için viyadüklere çıktılar

14 Mayıs seçimlerinde Almanya sandıklarında ne sonuç çıkmıştı?
 

Kaynak: Haber Merkezi