Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tarlalarda hasat başladı ve yaz meyve ve sebzeleri tezgahlarda yerini almaya başladı. Fakat sezon başı olması sebebiyle fiyatlar oldukça yüksek. Fiyatların düşmesi beklenirken tezgahlar ve tarladaki fiyat arasındaki fark dikkat çekiyor. Tarlada bedava denebilecek fiyatlara alınan ürünler, tezgahlarda astronomik rakamlara ulaşıyor.

İZSMMMO'daki krize onursal başkandan tepki: "Yöneticilerimizin bu seviyedeki tartışmalarını üzülerek izliyorum" İZSMMMO'daki krize onursal başkandan tepki: "Yöneticilerimizin bu seviyedeki tartışmalarını üzülerek izliyorum"

Antalya'da bir patlıcan üreticisi isyan ediyor

Antalya'da bir patlıcan üreticisi isyan ediyor

Bu durumdan en çok etkilenenler ise çiftçiler. Antalya'da bir patlıcan üreticisi, komisyoncuların 2-3 TL fiyat teklif etmesi üzerine topladığı bir kamyon dolusu patlıcanı çöpe döktü ve görüntüleri yerel medyaya gönderdi. Çiftçi, görüntülerde "Para mı ediyor. Mal kırmızıymış. Hayvanlar yesin insanlar yemesin." diyerek isyanını dile getirdi.

"Malı halde 3 TL'ye istiyorlar!"
Sesinin duyurulmasını isteyen çiftçi, Antalya Hakkında hesabına gönderdiği görüntülere şu notu ekledi:

"Admin, çiftçi zor durumda ağlıyor mal satılmıyor, paylaşırsanız sevinirim. Beğenmiyorlar almamak için sırf 2 TL'ye 3 TL'ye düşsün diye pazarda çöp patlıcan 20 TL'ye şu malı ama halde alan yok 3 TL'ye istiyorlar. Şu anda bizde çöpe döküyoruz hayvanlar yesin diye. Paylaşırsanız üst düzeyde yöneticiler görüp bu işe el atmaları lazım. Bir destek olun sesimizi duyurun."

Kaynak: HABER MERKEZİ