Kararın ardından sosyal medya platformlarında yoğun bir etkileşim yaşandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, '90 Dakika' uygulamasının yeniden başlamasından dolayı AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’ya teşekkür etti. Tugay, sosyal medya paylaşımında, "Bu uygulamanın yeniden hayata geçirilmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Özellikle Bilal Saygılı'nın desteği bu sürecin hızla ilerlemesinde önemli rol oynamıştır" ifadelerini kullandı.

Avrupa'nın İsrail'i silahlandırması Kıbrıs'ta barışı tehdit ediyor Avrupa'nın İsrail'i silahlandırması Kıbrıs'ta barışı tehdit ediyor

"Kararı AK Parti sahiplenmişti"

Bilal Saygılı ise, Tugay’ın teşekkürüne sosyal medya aracılığıyla yanıt verdi. Saygılı, yaptığı paylaşımda, bu gelişmenin AK Parti'nin çözüm odaklı yaklaşımının ve çeşitli yetkililerin katkılarının bir sonucu olduğunu belirtti. Saygılı, "90 dakika uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi, partimizin İzmir’in ulaşım sorunlarına duyarlılığının ve çözüm odaklı yaklaşımının bir sonucudur. Bu sürecin tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Hamza Dağ’dan övgü dolu açıklama

Hamza Dağ’dan övgü dolu açıklama

Konuyla ilgili sosyal medyada bir diğer önemli paylaşım ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan geldi. Dağ, ‘90 Dakika Ücretsiz Aktarma’ uygulamasının geri getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sürecin yakından takip edildiğini ve bu gelişmenin ardından gelen olumlu geri dönüşlerden dolayı memnuniyetini ifade etti. Hamza Dağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce kaldırılmasına itiraz ettiğimiz “90 dakika ücretsiz aktarma” uygulamasının tekrar yürürlüğe gireceğinin sözünü seçim sürecinde hemşehrilerimize vermiştik. Seçimden sonra vatandaşımızın mali yükünü hafifletecek bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesi için süreci yakından takip ettik. Bugün artık söz konusu “ücretsiz aktarma” hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur. Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Uraloğlu olmak üzere İzmirlilerimizin ulaşımını kolaylaştıracak bu güzel gelişmede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Bundan sonra da güzel memleketimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

Muhabir: Osman Günden