14 Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden 10 milletvekili Meclis'e taşımayı başaran Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi, 31 Mart seçimlerinde büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Saadet Partisi'yle güçbirliği yaparak mecliste grup kurmayı başaran Gelecek Partisi'nde geleceğe dair umutlar tükeniyor. Büyük çoğunluğu AK Parti saflarından koparak gelen isimlerin eski yuvalarına dönüş hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor.

Selim Temurci ve Erdoğan görüşmesi...

14 Mayıs seçimleri öncesi Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yerine Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme sinyalleri veren Selim Temurci hafta başında Erdoğan'la sürpriz bir buluşma gerçekleştirmişti. AK Parti'ye dönecek misiniz sorularına 'değerlendiriyoruz' cevabı veren Selim Temurci dışında Mustafa Nedim Yamalı'nın da Gelecek Partisi'nden kopup AK Parti'ye dönüş yapabileceği konuşuluyor. 

CHP'li Taşkın "Gaziemir’in Çernobil'i"ni bakanlara sordu: "Nükleer atık temizliği neden 1 yıl gecikti?" CHP'li Taşkın "Gaziemir’in Çernobil'i"ni bakanlara sordu: "Nükleer atık temizliği neden 1 yıl gecikti?"

15 Temmuz açısından ayrı bir önemi var...

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Selim Temurci'nin AK Parti İstanbul İl Başkanı ve Mustafa Nedim Yamalı'nın da yine darbe sırsaında AK Parti Ankara İl Başkanı olarak görev yapması, iki siyasetçinin simgesel önemi nedeniyle 15 Temmuz'da eski partilerine dönüş yapabilirler yorumlarına neden oldu. Kulislerde Meclis'te grup kuracak sayı konusunda pamuk ipliğine bağlı olan Gelecek Partisi'nden ilk kopuş olması halinde bunun arkasının beklenenden daha büyük bir istifa dalgasına yol açabileceği konuşuluyor. Selim Temurci'ye çok yakın bir isim olan İsa Mesih Şahin'in de Temurci'nin alacağı kararı beklediği belirtiliyor. Saadet Partisi çatısı altında 20 milletvekiliyle kurulan Meclis grubu tek bir istifa olması halinde bile dağılma süreciyle başbaşa kalacak. Gelişmeler sadece Gelecek Partisi'nde değil, Temel Karamollaoğlu liderliğindeki Saddet Partisi'nde de merakla takip ediliyor

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı