Dün akşam "Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade" programına konuk olan Gazeteci Buket Aydın ile Şaban Sevinç arasında tartışma yaşandı. Sevinç'in sözlerine tepki gösteren Aydın, yayını terk etti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sevinç'e sitem eden Aydın, programda dile getirilen özrü kabul etmediğini belirtti.

Buket Aydın Açıklama

Sakarya'da altyapı kontrolü: 935 arızaya anında müdahale, su kayıpları engellendi Sakarya'da altyapı kontrolü: 935 arızaya anında müdahale, su kayıpları engellendi

''Geri zekalı imasında bulundu''

Instagram hesabından canlı yayın sonrası açıklama yapan Buket Aydın, "Bu akşam yayının başından bu yana bu şahsın saldırılarına maruz kaldım. Onunla aynı fikirde olduğum anlar dahil olmak üzere bana sesini yükseltip küçümser bir tavırla konuştu. Sürekli bana 'sen' diye hitap etti. Defalarca 'Ben size diyorum' dememe rağmen bana 'sen' dedi. 'Anlattıklarımı anlayamıyorsunuz' diyerek geri zekalı imasında bulundu. Hepsine sustum. Ama bir ulusal kanalda adeta Twitter trolü gibi defalarca öyle olmadığını, yalan olduğunu anlattığım birtakım saçmalıklar üzerinden beni susturmaya çalışmasına müsaade edemezdim. Kendisi benimle siyasi arenada laf yarıştıramadığı için bel altı vurmaya kalktı. Bir kadın olarak buna sessiz kalmak onurumu ve şerefimi zedeler. Biz siyasi tartışmalara girebiliriz, herkes fikrini açıkça söyler; kavga edebiliriz. Ama saygısızlık; bel altı imalar, kavgayı kişiselleştirmek, bunlar kabul edilemez. Konuyu kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Son olarak bu şahsın özrünü asla kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum" dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi