Kestel Belediyesi'ne ait uygulama ile 'Türkiye'nin en uygun fiyatlı ekmeği' olarak bilinen ekmeği elde etmek artık daha da kolaylaşacak. Ayrıca, ilçe merkezine gelemeyen kırsal kesimdeki mahalle sakinleri için, muhtarlıklara kasa kasa ekmek gönderimi yapılacak. Bu adım, ekmeğe erişimi kolaylaştırarak ihtiyaç sahiplerine destek olmayı amaçlıyor.

Başkan Erol, Türkiye'nin en uygun fiyatlı ekmeğini sadece 1 liraya satışa sunmakla kalmayıp, aynı zamanda ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ücretsiz yaptık

Geçtiğimiz dönemde Kestel Belediyesince üretilen ekmeğin, 1 liradan satıldığını hatırlatan Başkan Erol, şu ifadeleri kullandı:

İzmir'in tarihine kırmızı alarm! Basmane'yi sevgisizlik ve cehalet mi yok ediyor? İzmir'in tarihine kırmızı alarm! Basmane'yi sevgisizlik ve cehalet mi yok ediyor?

“1 lira olması sebebiyle Kestel ilçesinin dışından da gelip buradan ekmek almak isteyen vatandaşlarımız oluyordu. Özellikle de 65 yaş üstü vatandaşlarımız metro ücretsiz olduğu için Özlüce'den, Görükle'den buraya gelip ekmek almak istiyordu. Kestel halkı ve dışarıdan gelen vatandaşlarla birlikte uzun kuyruklar oluşuyordu. İhtiyaç sahibi aileler de ekmek almakta güçlük çekiyordu. Yeni süreçte biz ekmeği 1 lira değil, ücretsiz yaptık.

Kaynak: Haber Merkezi