AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok, oyunu Keçiören Karargahtepe Mahallesi'ndeki Kocatepe İlkokulu'nda 4382 numaralı sandıkta kullandı. Altınok, eşi, çocukları ve torunlarıyla birlikte evinden yürüyerek okula geldi.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Altınok, basın mensuplarına gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Milletin iradesine sahip çıkacaklarını ve bu iradeye saygı duyacaklarını belirtti. Ankara'nın sıradan bir başkent olmadığını, aynı zamanda Milli Mücadele'nin de merkezi olduğunu vurgulayan Altınok, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Aralık 1919'da Ankara ziyaretinde ilk olarak Keçiören'e geldiğini hatırlattı.

Antalya'daki teleferik kazasında 72 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet kamerada Antalya'daki teleferik kazasında 72 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet kamerada

"Seçimler ülkemize hayırlı olsun"

Altınok, oy kullandığı okulun, Milli Mücadele merkezinin ve Misakımilli sınırlarının çizildiği anlara şahitlik ettiğini dile getirdi. "Daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Türk milletinin varoluş destanının yazıldığı yerdeyiz. Yani Karargahtepe Mahallesi'ndeyiz." diyerek vurguladı. Seçimlerin Ankara'ya, başkente ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Altınok, hayırlı hizmetlere vesile olması dileğinde bulundu. Sonuçları AK Parti Ankara İl Teşkilatı ile takip edeceğini ifade etti.

Kaynak: haber merkezi