İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) görevindeki son gününde Tunç Soyer veda mesajı yayınladı. Soyer mesajında ''tüm İzmirlilerin gönlünde yer edinmeye ve bu kadim şehirde iyi bir iz bırakmaya gayret ettim. 5 yıl boyunca kırdıklarım, üzdüklerim olduysa affola. Hakkınızı helal edin. Benim de varsa hakkım helal olsun'' vurgusu yaptı.

İşte Tunç Soyer'in veda mesajı...

Sevgili İzmirliler; Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir’de, kurtuluşun ve Cumhuriyetin 100. Yılında, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmış olmaktan büyük gurur duyuyorum. %58’le seçildiğim görev sürem boyunca; gösterilen takdir ve teveccühe layık olmaya, hep ‘çok ses, çok nefes, çok renk’ diyerek sadece bana oy verenlerin değil tüm İzmirlilerin gönlünde yer edinmeye ve bu kadim şehirde iyi bir iz bırakmaya gayret ettim. 5 yıl boyunca kırdıklarım, üzdüklerim olduysa affola. Hakkınızı helal edin. Benim de varsa hakkım helal olsun.

Ekrem İmamoğlu'na 5 yıl önceki sözleri hatırlatıldı! Verdiği cevap kahkahalara neden oldu Ekrem İmamoğlu'na 5 yıl önceki sözleri hatırlatıldı! Verdiği cevap kahkahalara neden oldu

Ne hak yedim ne de hakkınızı yedirdim...

Eksik bıraktıklarım, kusurlarım, yapamadıklarım elbette oldu. Ancak, canla başla çalışıp, en iyisini en fazlasını yapmaya gayret ettiğimden hiç kuşkunuz olmasın. Ne hak yedim ne de hakkınızı yedirdim. Zor zamanlarda, krizlerde, iyi günde kötü günde hiç yorulmadım, hep çok çalıştım. Bu şehir ve bu ülke için ne sevdam biter ne kavgam. O nedenle bu mesaj sadece bir “veda” değil, bir “merhaba”dır aynı zamanda. Son nefesime kadar İzmir için, ülkem için çalışmaya devam edeceğim. Atamın izinden, Cumhuriyet’in ışığından asla ayrılmayacağım. Bu görevin şerefini ömrümün sonuna kadar taşıyacağım. Bu güzel şehri ve onun güzel insanlarını çok seviyorum. Yaşasın İzmir, Yaşasın Demokrasi Gelecek olsun memleketim!

Kaynak: Haber Merkezi