TRT, milli kültürümüzün sürdürülmesine ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruluşunun 60. yılı kapsamında "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" düzenliyor. Ücretsiz ve halka açık olarak 11 Temmuz Perşembe günü saat 21.15’te Çorum’da gerçekleşecek konser ayrıca TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den de canlı yayınla izleyici ve dinleyicilerle buluşacak.

Heyecan dorukta: 3391 Kilometre'nin ardından 0 Kilometre'nin çekimleri İzmir'de başladı! Heyecan dorukta: 3391 Kilometre'nin ardından 0 Kilometre'nin çekimleri İzmir'de başladı!

TRT ses ve saz sanatçıları sahne alacak

Çorum’dan sonra Türkiye’nin dört bir yanında devam edecek konser programlarında; TRT Ankara, İstanbul ve İzmir Radyoları Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çoksesli Müzikler Müdürlüklerinde görevli TRT ses ve saz sanatçıları sahne alacak. Yarın akşam saat 21.15’te Çorum Kadeş Barış Meydanı’nda halka açık olarak gerçekleşecek konserde, şef Mustafa Acar yönetiminde; Barış Akpınar, Burcu Göktürk, Arzu Kuş, Deniz Macaroğlu, Senem Akdemir ve Mehmet İhsan Güvenç sahne alacak. 

Kaynak: Bülten