Elektrikli otomobil devi Tesla, Türkiye'deki Model Y fiyatlarında yaptığı indirimden sonra heyecan verici bir gelişmeye daha imza atıyor. Haziran ayında teslimatı başlaması beklenen Model Y'nin, en son teknoloji donanıma sahip Hardware 4 altyapısıyla geleceği ortaya çıktı.

Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak! Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak!

Hardware 4 Neler Sunuyor?

Hardware 4, Tesla Model Y'yi baştan aşağı değiştirecek ve genel performansında önemli bir artış sağlayacak. Bu gelişmiş donanımın öne çıkan özellikleri şunlar:

Gelişmiş Otonom Sürüş: Hardware 4, FSD (Tam Otonom Sürüş) fonksiyonunu daha da geliştirerek, 425 metreye kadar uzanan bir görüş açısı sunuyor. Bu sayede Model Y, trafikte daha güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor.
Artan İşlem Gücü: Çip hesaplama gücünde 5 kat artış sağlayan Hardware 4, aracın daha hızlı yanıt vermesini ve komutlara anında uymasını mümkün kılıyor.
Daha Düşük Fiyat: Hardware 4'ün getirdiği gelişmelere rağmen, Tesla Türkiye'de Model Y fiyatını düşürmeyi de başardı. Mühendisler, yazılımsal bir güncelleme ile arkadan çekişli Model Y'nin motor gücünü 159 kW'a düşürerek, yüzde 10'luk ÖTV dilimine girmesini sağladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ