Geçtiğimiz günlerde Grammy Ödülleri'nde dördüncü kez Yılın Albümü ödülünü alarak tarihe geçen Taylor Swift gündemden düşmüyor.

TEHDİT ETTİLER

Ünlü isimlerin özet jetlerinin uçuşlarını takip eden ve bunları sosyal medyada paylaşan Jack Sweeney adlı üniversite öğrencisinin başı dertte.

Taylor Swift'in avukatları, öğrenciyi yasal işlem başlatmakla tehdit etti. Şarkıcını avukatları Florida'da okuyan 21 yaşındaki öğrenciden Swift'in özel jetinin konumunu paylaşmayı bırakmasını istiyor.

Bu tür bilgilerin şarkıcının "güvenliğine tehdit oluşturduğu" ve Swift için "ölüm kalım meseesi" olduğu belirtildi.

Son Dakika: Acun Ilıcalı'dan Olimpija Ljubljana açıklaması Son Dakika: Acun Ilıcalı'dan Olimpija Ljubljana açıklaması

Swift'in avukatlarında tehdit mektubu aldığını söyleyen öğrenci ise BBC'ye yaptığı açıklamada "Amacım kimseye zarar vermek değil, Swift'in güzel şarkıları olduğunu düşünüyorum. Halka açık bilgiye ve şeffaflığa inanıyorum" ifadelerini kullandı.

UÇAK SAYISINI AZALTTI

Business Insider'ın haberine göre, şarkıcı özel jet sayısını sessizce 1'e indirdi. 2022 yılında Swift, özel jeti ile "en çok karbondioksit emisyonu üreten ünlü" olmuştu.

İki özel jeti olan şarkıcının uzun bir süre tepkilerin odağı olmuştu.
Federal Havacılık İdaresi'nin (FAA) verilerini kullanan Sweeney, Forbes dergisinin "30 yaşın altındaki en iyi 30 kişi" listesine de girmişti.

ELON MUSK'I DA PAYLAŞIYOR

Jack Sweeney adlı öğrenci X üzerinde ünlü isimlerin özel jetlerinin hareketlerini takip etmekle ünlü. Elon Musk’ın jetini takip eden “ElonJet” adlı hesap ise öğrencinin en popüler hesabı.

Elon Musk, 2022'de öğrencinin hesabını kapamış, hesap kısa süre sonra geri dönmüştü.

Kaynak: NTV