Fatih Erbakan: Amerikan doları kalkacak, İslam dinarına geçeceğiz Fatih Erbakan: Amerikan doları kalkacak, İslam dinarına geçeceğiz

Türkiye'nin seçkin restoranlarından biri olan Tavacı Recep, bu kez konuğuyla birlikte haberlere konu oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, sık sık tercih ettiği mekânda bir lahmacunun şaşırtıcı bir fiyata satıldığı ortaya çıktı. Tavacı Recep’in menüsünde yer alan bir lahmacunun fiyatı 280 TL olarak belirlendi. Bu fiyat, özellikle Tasarruf Paketi'nin duyurulmasının ardından sosyal medyada geniş yankı buldu ve tartışma konusu oldu.

"Tasarruf Paketi" gündemdeyken Mehmet Şimşek’in gittiği restoranda lahmacunun fiyatı dikkat çekti

Bakan Şimşek'in tercihiyle birlikte, Tavacı Recep'in ünü daha da arttı. Ancak, bir lahmacunun bu kadar yüksek bir fiyata satılması, tüketiciler arasında şaşkınlık yarattı ve fiyatların ne kadar arttığına dair tartışmaları alevlendirdi. Maliye Bakanı Şimşek'in tercih ettiği bu restoranın lahmacun fiyatının haber olması, ülkedeki fiyat dalgalanmaları ve lüks tüketim alışkanlıkları hakkında geniş bir tartışma başlattı. Bu olay, tüketicilerin ve işletmelerin satın alma ve fiyatlandırma alışkanlıklarını gözden geçirmelerine neden oldu.

Kaynak: İHA