İstanbul'un taksi sorunu bir vatandaş yeni bir yöntemle çözüm buldu. Bununla birlikte taksi bulmakta zorlanan bir vatandaş çözümü, taksi uygulamasındaki profilini Arap Şeyhi profiline çevirerek buldu. Arap turistler için taksi bulmanın daha kolay olduğunu fark eden kişi, profilini Arap profiline çevirdi. Bu sayede taksi bulma sorunu çözüldü.

İzmir'de bu hafta hava nasıl olacak? İzmir'de bu hafta hava nasıl olacak?

Sosyal medyada büyük ilgi gördü

Kişinin bu çözüm yolu sosyal medyada büyük ilgi gördü. Birçok kişi bu yöntemi denemek istediğini ve işe yarayıp yaramadığını merak ettiğini belirtti.

Sosyal medyadaki görüntülerdeki kişi 'Taksiler kesinlikle almıyor. Beyoğlunda'yız, ve taksiye binmemiz çok zor. Arkadaşım bir püf nokta bulmuş, artık taksi beklemeyeceksiniz' diyerek arkadaşının bulduğu yöntemi anlatmasını istedi. 

Profilini Arap Şeyhi profiline çevirdi

Bulduğu yeni yöntemi anlatan vatandaş 'Bu bir taksii uygulaması. Hesabımı değiştirdim, fotoğrafta Arap şeyhi fotoğrafı var beni arap şeyhi sanıyorlar. Bakalım kaç dakikada gelecek?' dedi. Taksinin hemen geldiği görülen videoda vatandaş: 'Taksi geldi. Sizler de isminizi El ethem ya da başka bir şey yaparak taksiye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz' şeklinde konuştu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ