Centilmenlik vurgusunun yapıldığı görüşmede AK Partili Çankırı; “Konak'ta tarafların da çözümlerine de hakimiz” dedi.

İzmir'in Konak ilçesinde AK Parti'nin belediye başkanı adayı olarak listelenmesi Ceyda Bölünmez Çankırı, seçimde hız kesmeden devam ediyor. Sürdürdüğü ziyaretler çerçevesinde Çankırı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un misafiri oldu. Başkanlık makamında görüşmelerde özellikle takaslara ilişkin önemli mesajlar verildi.

CHP'li Batur: 'Başarılar dilemek sorumluluğumun borcudur'

Ziyaretle ilgili konuşan CHP Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nin centilmenlik içerisinde gerçekleşmesini temenni etti. Batur, “Bu dönem kadın adayların yarışmasını görmek sevindirici. Centilmence bir yarış olsun. Başkanlık görevim boyunca çok güzel çalıştık. Ama kısacası sizlere hem de cumhur ittifakına teşekkür ediyorum. Yapıcı muhalefet, farklı eleştiri ve ortak projelerde ortak hareket ederek çok güzel dönemler sürüyor.

Konak zor bir bölge. Kentsel dönüşüm alanında bundan sonra gelen arkadaşımızın da hassasiyeti üzerinde duracağı ve bu anlamda çalışan arkadaşların emeğini boşa çıkarmayacağından şüphemiz yok. Bize de bu konuda bir şey düşerse her zaman diyaloğumuzu devam ettiririz. Tabi zorlu bir süreç. Seçimler zor ve ciddidir. Bu durumun büyüklüğü başarıların dilemek borcunun borcudur.” Dedi.

“Takoz sisteminde yaşamak istemiyoruz”

Türkiye'de bir ilçeye milletvekili adayı iken AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı da Batur'a temennilerinden dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin de partisi tarafından kazanıldığı takdirde hizmetleri İvedilikle gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Çankırı şöyle konuştu: “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sayın Hamza Dağ'ın da bu yarıştan galip olarak çıkması gerekiyor ki ilçe belediyesi olarak engelemeyelim. Takoz hayatında yaşayan ilçe belediyeleri gördük. Nelerin yapılıp, nelerin yapılmadığını nelerin de yapılmadığının söylenmediğine dikkat çekildi. Konak'ta çok iş var.”

“Algıları kırılan kadının gücü, görünümü ortaya çıkıyor”

Gerçekleştirdiği etkinliklerle dikkatleri üzerine yoğunlaştıran Çankırı, İzmir Polis Ahlak Eğitim Merkezi'nde bölgedeki iş kadınları ile bir araya geldi. Coşkulu şekilde karşılanan Çankırı'ya iş kadınlarının ilgisinin yoğun olduğu gözlemlendi. Çankırı burada yaptığı konuşmada kadının insanın hayata getirdiği ayrıcalığın ötesinde toplumun uzlaştırıcı ve birleştirici yönünde en önemli güç olduğunu hatırlattı.

Dünya okulunun ekonomik kalkınmada sanayiden sanata, politikadan teknolojiye hayatın her alanda kadınlarla mümkün olmasını sağlamak Çankırı; “2030 Sürdürülebilir Kalkınma hedefi ve gelecek nesillere ilham verme açısından kadınların, siyasi kimlikleriyle değil, onun saftanı onun cephesinden ortaya koyduğu gayretleriyle dayanışma içinde hareket etmelidir. Türkiye olarak son çeyrek asırda 'elinin hamuruyla..' diye başlayan kadına karşı yaklaşım, "kadın varsa başarı vardır" gerçeği ile yüzleştik. Algıları kırılan kadının gücü, görünümü ortaya çıkıyor. Ancak yeterli mi? Elbette değil!

Özellikle İzmir gibi dişil enerjisinin yüksek olduğu, adını 3 bin 500 yıl önce savaşçı kadınlar olan Amazonlar'ın kraliçesi Smyrna'dan alan bu kent için daha fazlası vardı.” İfadelerinde bulundu.

Ceyda Bölünmez Çankırı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Seslendi:  “Gelin siyasete iki saat kahve molası verelim" Ceyda Bölünmez Çankırı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Seslendi: “Gelin siyasete iki saat kahve molası verelim"

“Hep birlikte el eleleler”

26 Ağustos, Levent ve Ferahlı Mahalle toplantılarında mahalle sakinlerinin kayıtlarını de dinleyen Çankırı, yerel yönetimlerde daha etkin bir katılım ve şeffaflık vurgusu yaptı. Burada yaptığı konuşmada Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, ''Bu toplantılarımızda sizlerin mahallelerinden beklentilerinizi, parçalarını ve beklentilerinizi dinliyor, bizim için büyük bir sorumluluktur. Onun bir mahallemizde, sizlerin daha iyi bir yaşam standardına sahip olması, çeşitlerin daha güzel bir geleceğe sahip olması için çalışıyoruz.

Konak'ın her köşesinde, her mahallesinde adaletin, hizmetin ve rekabetin hakim olması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ancak unutmayalım ki, bizlerin gücü, birlik ve beraberliğimizden doğar. Birlik içinde olduğumuz süre boyunca, hiçbir zorluğun karşı karşıya kalamayacağımız yerlerde. Bizler, hemşehrilerimizin hizmetkarı olarak, her daim yanınızda olmaya devam ediyor. 26 Ağustos'ta Levent ve Ferahlı Mahallelerimizin güzel insanlarına bir kez daha teşekkür ediyor, mahallelerimizin daha da güzelleşmesi için hep birlikte el ele çalışacağımızı belirtmek istiyorum.'' dedi.

Sosyal ve kültürel etkinliklere sözü destek

Manisalı Dernekler Federasyonu ve Konyalılar Federasyonu'nun ziyaretlerinde bulunan Çankırı, bölgedeki kayıtlı talep ve beklentileri dinlendi. Ferahlı Mahallesi pazaryeri ziyareti sırasında esnaf ve kadınlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etti. Tercanlılar Derneği ve Tercanlılar Eğitim ve Kültür Derneği'ni de ziyaret ederek dernek Üyeleriyle bir araya gelen Çankırı, mahallelerdeki sosyal ve kültürel etkinliklere destek sözü verdi.

Kaynak: BÜLTEN