Son Mühür Haber Merkezi:  Göçmen kökenli seçmenlerin çoğunlukta olduğu ilçede AK Parti’nin Adnan Öztekin hamlesinden sonra CHP’nin ne yapacağı merakla bekleniyordu. CHP PM’sinden Görkem Duman isminin çıkmasının ardından tüm gözlerin çevrildiği Suat Nezir Genel Merkezin aday tercihini değiştirme ihtimaline karşı bugüne kadar sessiz bekleyişini sürdürüyordu. 

CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın: Listede olmasak da hizmete devam! CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın: Listede olmasak da hizmete devam!

Alınan bilgiler doğrultusunda Nezir’in bugün önce İYİ Parti Buca İlçe örgütüne gidip kaydını yaptıracak ardından da İYİ Parti İzmir İl binasında Buca adaylığını ilan edecek.

Konuyla ilgili Son Mühür Habere’e açıklama yapan CHP İzmir eski milletvekili Tacettin Bayır,  “Benim bilgim dahilinde başka partiden aday olamaz, yasalar müsaade etmiyor… Yani bir seçim döneminde bir kişi iki ayrı partiden adaylık müracaatında bulunamaz.  

Kaldı ki yasaları var daha önce benzer bir şey Ahmet Sarışın’da oldu. Ahmet Sarışın CHP’den müracaat etti sonra aday gösterilmeyince gitti AK Parti’ye müracaat etti.  Burada il başkanlığımız itiraz etti adaylığı düştü, eşini aday gösterdi… Yani seçim kanunu diyor ki; Siyasi partiler yasası aynı dönem içerisinde bir kişi bir partiden aday adayı olarak müracaat edebilir. Orada olmazsa kaçıp da başka partiden aday olamaz. Ancak bağımsız aday olabilir, dolayısıyla yani söz konusu Suat Bey herhalde bunu bilmesi lazım nasıl bu hatayı yapıyor bilmiyorum. Bağımsız düşünüyorsa ki bağımsızda da şansı olmaz zaten.” dedi.

Editör: Murat BAŞARAN