Saadet Partisi Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Avukat Gamze Yıldız, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un sorularını yanıtladı. Kemalpaşa’yı Kemalpaşa yapan rahmetli Özüdoğru diyen Yıldız iddialı açıklamalarda bulundu. Yıldız; “20 yıldır Kemalpaşa’da hiçbir şey yapılmadı. Bizim geçmişimiz de bizler de güçlüyüz. Kemalpaşa’yı yıldız gibi parlatmak istiyorum. Yaşımda genç, bundan sonra diğer partiler düşünsün. Bu seçimleri biz alacağız başka ihtimal yok” dedi.


Kemalpaşa’nın hakkını savunma zamanı!

Kendisinden bahsederek söze başlayan Yıldız; “1986 yılında anne ve babamın görevi dolayısıyla Rize’nin Pazar ilçesinde dünyaya geldim. Babam Kemalpaşa’nın Damlacık köyünden, annem Konya Seydişehir ilçesinden. 15 yıllık avukatım, bir kızım var. Mesleğimi Kemalpaşa’da sürdürüyorum. Bizim gibi hak savunan insanların, Kemalpaşa’nın da hakkını savunma zamanı geldi diye düşünüyorum. Bu yola Saadet Partisi ile çıkmak istedim çünkü, yakın tarihimizin en temiz ve en başarılı belediyeciliğinin merhum Başkan Özüdoğru önderliğinde bu kadrolarla hayat bulduğunu gördüm. Siyasi görüşü ne olursa olsun herkes tarafından övgü ve saygı ile anılan bir başkan örneğini hepimize gösterdi. Bu bizlerinde işini kolaylaştırıyor” dedi.


“Kadınların umudu var” 

Tansu Çiller Murat Kurum'a neden destek verdi? Buğra Gökçe'ye göre ibretlik bir hikaye! Tansu Çiller Murat Kurum'a neden destek verdi? Buğra Gökçe'ye göre ibretlik bir hikaye!

Temiz siyasetin yeri Milli Görüş Belediyeciliği ve Saadet Partisi diyen Yıldız; “İnsanların bunu anlaması gerekiyor. Siyaseten duyduğumuz kirli hiçbir şey Saadet Partisi’nde yok bundan emin olsunlar. Özellikle kadınların umudu var. Saha temaslarında bunu görüyorum. Kemalpaşa’yı yıldız gibi parlatmak istiyorum. Yaşımda genç bundan sonra diğer partiler düşünsün” açıklamasında bulundu. 


“Kemalpaşa’da CHP’nin yapamadığını Saadet Partisi yaptı”

Kadın aday vurgusunun yapılmasını bile ayrımcılık olarak görüyorum diyen Yıldız; “Bizim teşkilatımız benim adaylığımı çok pozitif karşıladı. Kadın olmamdan dolayı bir tepki ile karşılaşmadım. Öte yandan bu karar Saadet Partisi açısından büyük bir cesaret. Kemalpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapamadığı aksiyonu Saadet Partisi yaptı. Sahada görüyorum ki özellikle kadınların çok büyük bir umudu var. Beni gören kadınlar hangi görüşten olursa olsun, açık açıkta söylüyorlar, kadın başkan olsun biz seni istiyoruz sana oy vereceğiz diyorlar. Demografik yapı dolayısıyla kadın adaya cesaret edemeyenler 1 Nisan’da çok pişman olacaklar. Kadınları yok saymanın bedelini ödeyecekler” ifadelerini kullandı. 

“Kente vizyon kazandırılamadı”

Bir önceki yerel seçimlerde vaadi verilen bir çok proje yapılmadı açıklamasında bulunan Yıldız; “Otopark ve trafik sıkıntımız var, kente bir vizyon kazandırılamadı. Bazı hizmetler sadece yapılmış olmak için yapılmış. Bazı projelerle oluşturulan alanlar atıl halde. Kemalpaşa’da insanlar temizlik sıkıntımız var, yol sorunumuz, ulaşım sorunumuz var diyor. Bunlar zaten belediyenin yapması gereken işler. Bunlar proje olarak sunulmaz. 2024 yılında hala yollarımız yapılsın diye talepleri var vatandaşların. Bunlar bir sorun olmamalı. Rutinde yürütülen işler olmalı. Ben istiyorum ki Kemalpaşa’mıza öyle bir şey yapalım ki Türkiye’de göz bebeği olalım. Ekolojik turizm canlansın mesela. Outdoor sporlar da mümkün ama ne tesis ne yatırım var birçok konuda. Bizlerden daha farklı şeyler istensin istiyorum. Kemalpaşa’yı Kemalpaşa yapan rahmetli Özüdoğru, 20 yıldır Kemalpaşa’da hiç bir şey yapılmadı. Bizim ana düsturlarımızdan biri adil düzen. Adil düzeni sağlamak için de adil insanların başta olması lazım. Bizim geçmişimiz de bizler de güçlüyüz. Geri adım atmak yok. Bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. Bu seçimleri biz alacağız başka ihtimal yok” dedi.

Yıldız’ın Kemalpaşa Projeleri…

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Yıldız; “Bizim Atatürk mahallemizin, Soğukpınar mahallemizin olduğu yerlerde kentsel dönüşüm projesi askıya çıktı. Kördüğüm olmuş bir mesele tabii. Şuan ki son aşamada belediyenin parselizasyon işlerini yapması kaldı. Yapılacak bazı işler çokta hoşuna gitmeyecek olabilir vatandaşın ama gelecek için yapmak zorundayız. Depremle ilgili Kemalpaşa’da hiçbir çalışma yok. Buca Belediyesi’nin oluşturduğu bir birim var ‘BUCAKUT’ bunu örnek alacağız. Fay hattı üzerinde olan bir ilçeyiz. En hızlı şekilde müdahalenin sağlanabilmesi için koordinasyon merkezi oluşturulmalı. Gençlerin sosyalleşebileceği, kendini geliştirebileceği yerler yok. Bu çok büyük bir eksiklik. Çizimiyle birlikte hazır bir projemiz var, Gençlik Merkezi. Birçok ihtiyaca hizmet edecek geniş bir merkez olacak. Ben lisanslı bir voleybolcuyum ve tekvandocuyum ancak girip oynayabileceğim bir saha yok. Birçok anlamda şehre çok yakınız ama aynı zamanda çok uzağız. Özel gereksinimli bireyler için de hem hobi edinebileceği hem de sosyalleşebileceği bir alan oluşturmak istiyoruz” dedi.

“İnsanların yüzü gülsün istiyorum”

Eğer koltuğa oturmak nasip olursa ilk olarak belediye binamızı taşıyarak STK’lar ile bir kent konseyi oluşturmak istiyorum diyen Yıldız; “Orada birlikte yönetmek ve Kemalpaşa bilincini sağlayabilirsek, beş yıl sonra görmek istediğimiz Kemalpaşa zaten oluşacaktır. Tabii tarım ve hayvancılıkta da desteklerimizi sürdüreceğiz ve elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bilimsel olarak ilerlemek önemli. Özellikle soğuk hava deposunun olmasını çok önemsiyorum. Et borsası da kurmak istiyoruz. Hem vatandaşa daha uygun fiyatlı et sağlayacağız hem de üreticiyi destekleyeceğimiz projelerimiz var. İnsanların yüzlerinin güldüğü bir Kemalpaşa istiyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi