İsrail'de Netanyahu'ya protesto: 100 bin kişi istifaya çağırdı! İsrail'de Netanyahu'ya protesto: 100 bin kişi istifaya çağırdı!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun, Fransız mevkidaşı Sebastien Lecornu'ya, Ukrayna'ya asker göndermeleri halinde Fransa için sorunlar yaratabileceği konusunda uyarıda bulunduğu bildirildi. Rus Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, Şoygu'nun, Fransa'nın "ısrarlı talebi" üzerine Lecornu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi. Lecornu'nun, Moskova'daki "Crocus Hall City" konser salonuna yapılan terör saldırısıyla ilgili başsağlığı dilediği ve aynı zamanda sorumluluğu DEAŞ'a yıkarak Ukrayna'nın terör saldırısına karışmadığına dair ısrar ettiği ifade edildi.

Rusya'nın terör saldırısının organizasyonunda Ukrayna'nın izine dair bilgilere sahip olduğunu belirtildi ve Şoygu'nun, "Kiev rejimi, Batılı küratörlerin onayı olmadan hiçbir şey yapmıyor. Umarız bu olayda bu işin arkasında Fransız istihbaratı yoktur." dediği aktarıldı. Görüşmede Ukrayna meselesinin de ele alındığı ve Şoygu'nun, Ukrayna'ya Fransız askeri birliği gönderilmesi halinde Fransa için sorunlar yaratacağını belirttiği kaydedildi. Öte yandan, Fransa Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Lecornu'nun, Rus mevkidaşına "Fransa'nın elinde bu saldırı ile Ukrayna arasında bağ kurulmasına neden olacak bilgi bulunmadığını" söylediği ve Rusya'dan bu durumu istismar etmeye son vermesini istediği belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi