EMEKÇİ HAKKINI ALDI

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile birlikte; emekçileri desteklemek adına önemli bir adım attık. Belediyede çalışan işçilerimizi kapsayan toplu sözleşmede toplantılar sona erdi, işçimiz hakkını aldı.
DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile aramızda geçen toplantılar sona erdi. Yeni sözleşme imzalanarak en düşük işçi maaşı 30.300 TL oldu. Ülkemizdeki ekonomik şartların zorlaşmasıyla birlikte, şartları iyileştirmek adına belediye personelimizi kapsayan 2 yıllık yeni toplu sözleşme büyük bir coşkuyla imzalandı. İmzalanan protokolle en düşük maaş; ikramiye, sosyal haklar ve izin ücreti gibi yan ödemelerle 30.300 lira oldu.

2024 Ramazan İftar Saatleri: İftar Menüsü Önerileri 2024 Ramazan İftar Saatleri: İftar Menüsü Önerileri

Toplu sözleşmeye; Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ile Genel – İş Sendikası 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç imza attı. Sözleşme hakkında konuşma gerçekleştiren Başkan Karakayalı, "Bugün evden çıkarken ne giyeceğimi düşündüm ve bugün için Deniz Gezmiş’in yeşil parkasını giydim. Amacımız, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizimle olan, omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımızın en iyi imkanlarda çalışmalarını sağlamak. Benim çalışma arkadaşlarımın refah düzeyi yükselecek, Kemalpaşa’da taban ücret 30 bin olacak dedim. Elimizden geldiği kadar sizleri enflasyon altında ezdirmemeye çalıştık. İşçinin, emekçinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İmzaladığımız protokolün herkese hayırlı olmasını diliyor, hakkınızı helal edin istiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

COŞKULU KUTLAMA

Protokolün imzalanması ile birlikte personelimiz, belediye binamız önünde toplanarak şarkılar ve halaylar eşliğinde kutlama yaptı. Törende konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı’yı işçilerimiz; pankart, slogan ve alkışlarla karşılayarak teşekkürlerini ve sevgilerini ilettiler

Kaynak: BÜLTEN