Mersin'de kadınlar üretti, belediye destekledi, el emeği göz nuru ürünler alıcılarla buluştu Mersin'de kadınlar üretti, belediye destekledi, el emeği göz nuru ürünler alıcılarla buluştu

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen 37. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında, İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde, soprano Gesua Gallifoco ve tenor Giuseppe Infantino, piyanist Alessandro Zillioli eşliğinde Puccini aryalarını seslendirdi.

Konser öncesinde dinleyicilere hitap eden İzmir İtalya Konsolosu Daniele Bianchi, UNESCO’nun İtalyan Operasını Somut Olmayan Kültürel Miras kategorisine aldığını hatırlatarak, “Uzun yıllardır verimli işbirliğimizi sürdürdüğümüz İKSEV ile ölümsüz bestecimiz Puccini’yi ölümünün 100. yılında aryaları ile anmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bianchi’nin konuşmasının ardından sahneye çıkan Gesua Gallifoco, Giuseppe Infantino ve Alessandro Zillioli, Puccini’nin La Boheme, Madam Butterfly ve La Fanciulla del West operalarından sevilen aryalarını seslendirdi. Dinleyicilerin yoğun alkışlarıyla defalarca sahneye gelen sanatçılar, konserin finalini Verdi’nin La Traviata operasından çok sevilen Brindisi aryası ile yaptı.

37. Uluslararası İzmir Festivali, 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü Çeşme Kalesi’nde gerçekleştirilecek “Sinemanın Büyülü Tınıları – The Music of Ennio Morricone” konseri ile devam edecek. Konser biletleri Biletix ve AASSM ana gişelerinden temin edilebilir.

Muhabir: BALAMİR YILDIZ