AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, eşi Şengül ve oğlu Mehmet Kurum ile birlikte oy kullanmak için Kağıthane İmece İlkokulu'na geldi. Gelişleri alkışlarla karşılanan Kurum, vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Sandık görevlileriyle tokalaşarak sınıfa geçen Kurum ve ailesi, kimlik kontrolünün ardından oylarını kullandı. Oy kullanma işlemi sonrasında sandık görevlilerine teşekkür eden Kurum, "Allah hayırlı, uğurlu eylesin. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun." diyerek, eşi, oğlu ve kızı Zehra ile birlikte zarfı sandığa attı.

"İnşallah bugün erken bir bayramı da tüm İstanbullularla birlikte kutlayacağız"
Kurum, "Tüm vatandaşlarımızın oylarını kullanmalarını ve sandıklarına sahip çıkmalarını istiyorum. 31 Mart gelecek, yüzler gülecek dedik. 31 Mart’ta güneş doğacak. İnşallah bugün erken bir bayramı da tüm İstanbullularla birlikte kutlayacağız" şeklinde konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı

Kurum, "3 aydır projelerimizi İstanbullu komşularımızla paylaştık. Tüm İstanbullulara teşekkür ederim. Oyumuzun İstanbulumuza, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim. Büyük bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Çocuklarımızın geleceği adına büyük bir karar vereceğiz. Hem deprem riskinin ortadan kaldırılması hem de trafik çilesinin bitirilmesi, İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güveni için yaşabileceği adımı sandıkta hep birlikte atacağız. Tüm vatandaşlarımızın oylarını kullanmalarını ve sandıklarına sahip çıkmalarını istiyorum. 31 Mart gelecek, yüzler gülecek dedik. 31 Mart’ta güneş doğacak. İnşallah bugün erken bir bayramı da tüm İstanbullularla birlikte kutlayacağız. Önce il binamızda sonra Saraçhane'de bu coşkuyu İstanbullularla paylaşacağız. 90 gündür bütün basın mensuplarımız bizlerle beraber. Sizlere ve kuruluşlarınıza teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımıza bizim yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, BBP Başkanı Mustafa Destici'ye teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de bize desteklerini veren aziz milletimize ediyorum. Onların rüyasını hep birlikte bu akşam inşallah gerçekleştireceğiz." şeklinde devam etti.

Kaynak: haber merkezi