Harkov'da sular durulmuyor: Rusya yeniden saldırıya geçti! Harkov'da sular durulmuyor: Rusya yeniden saldırıya geçti!

Rusya’nın Moskova bölgesindeki Krasnogorsk kentinde bulunan Crocus City Hall konser salonuna geçtiğimiz Mart ayında silahlı saldırı gerçekleştiren 4 zanlı, Basmanny Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme heyeti, silahlı saldırıyı gerçekleştiren Dalerdzhon Mirzoyev, Saidakrami Murodali Rachabalizod, Muhammadsobir Fayzov ve Shamsidin Fariduni’nin tutukluluk süresini 22 Ağustos tarihine kadar uzattı.

Mahkeme binasında yoğun güvenlik önlemi alındı

Mahkeme, ayrıca saldırganlarla bağlantısı olduğu öne sürülen Dzhumokhon Kurbonov, Muhammad Zoir Sharipzoda, Nazrimad Lutfulloi ve Yakubjon Yusufzoda’nın da tutukluluk süresini 22 Ağustos tarihine kadar uzattı. Duruşmanın ardından tekrar cezaevine gönderilen sanıklardan birinin tekerlekli sandalye ile mahkemeye getirilirken, mahkeme binası çevresinde de yoğun güvenlik önlemi alındı.

Moskova'da ne olmuştu?

Crocus City Hall konser salonuna 22 Mart’ta silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 145 kişi hayatını kaybetmiş, 150’den fazla kişi de yaralanmıştı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren 4 kişi Ukrayna sınırına yakın bir bölgede yakalanmış, saldırganlarla bağlantılı olduğu düşünülen 8 kişi de tutuklanmıştı.

Kaynak: İHA