CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba açıklama yaptı!

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba açıklama yaptı!

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya ve çevre illerde hissedilen 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından bir açıklama yaparak, ''Geçmiş olsun Malatya.
Malatya merkezli, çevre illerden de hissedilen 4.5 büyüklüğündeki depremin can ve mal kaybına sebep olmamasını diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.'' dedi.

Malatya'nın yanı sıra çevre illerde de hissedildi
Malatya merkezli ve çevre illerden de hissedilen 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre saat 10:48'de yerin 13.9 kilometre derinliğinde kaydedilen deprem, Malatya'nın yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremden dolayı ilk belirlemelere göre herhangi bir can veya mal kaybı bildirilmedi. Yetkililer, bölgede incelemelerin devam ettiğini ve hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını aktardı.

Antalya'daki teleferik faciası ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı! Antalya'daki teleferik faciası ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı!

Deprem sonrası panik yaşandı

Deprem anında panik yaşayan vatandaşlar, binalardan dışarıya akın etti. Bir süre sokaklarda bekleyen vatandaşlar, yetkililerden gelen açıklama sonrası evlerine döndü.

Deprem anında yapılması gerekenler
Deprem anında panik yapmamak ve sakin kalmak çok önemlidir. Kapalı alandaysanız sağlam bir masa veya eşyanın altına girerek korunmaya çalışmalısınız. Açık alandaysanız ise binalardan, elektrik hatlarından ve diğer tehlikeli unsurlardan uzak durmalısınız.

Deprem sonrası yapılması gerekenler
Depremden sonra yetkililerin açıklamalarını takip etmek ve onların talimatlarına uymak önemlidir. Hasarlı binalara girilmemeli ve olası risklere karşı dikkatli olunmalıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ