Salvador Dali'nin ''Eriyen Saatler'' adlı tablosunun orijinal boyutu ne kadar? Salvador Dali'nin ''Eriyen Saatler'' adlı tablosunun orijinal boyutu ne kadar?

AMAÇ KETEN TOHUMUNU SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GETİRMEK

Kırsaldaki kadınlara iş imkanı yaratmak ve keten tohumunu sürdürülebilir bir hale getirmek için Tire Kahrat Köyü’nde çalışmaları devam eden ve bu yıl eğitim faaliyetlerinin başladığı Ketenden Şeyler Atölyesi yararına düzenlenen konser organizasyonu, Kültürpark Rotary Kulübü öncülüğünde, Döngü Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirildi. Şef Prof. Dr. Sıtkı Anlam Altay yönetimindeki koro sanatçıları, seçme klasik Türk müziği eserlerini yorumladılar.

Konseri İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik, Rotary Kulüpleri üyeleri, İzmirli Klasik Türk Sanat Müziği besteci ve yorumcuları ile seçkin bir izleyici topluluğu izledi. Kahrat Muhtarı Mehmet Kuray Kuru ve Ketenden Şeyler Atölyesinde verilmeye başlanan eğitimlere katılan bir grup kadın da davetli olarak salondaydı. Konserin son bölümünde şefin daveti ile Döngü Kooperatifi ortakları ve Kültürpark Rotary Kulübü üyeleri de koroya katılarak, iki İzmir eserinin icrasında yer aldılar.

İSTANBUL'DAN GELDİLER İSTANBUL'DAN GELDİLER 

Döngü Kooperatifi liderliğinde Tire Kahrat Köyünde devam eden keten tarımını yaygınlaştırma  ve Kahrat Keten Atölyesi kurma çalışmalarına destek vermek üzere; İstanbul'dan özel olarak gelerek sahneye çıkan Avusturya Liseliler Kartçınar Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları ve değerli Şef Prof.Dr. Sıtkı Anlam Altay’ın yanısıra konser organizasyonunu destekleyen Kültürpark Rotary Kulübü üyeleri ve salonunu açan Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi yönetimi sanatla güzel, örnek bir dayanışma ve katkı sundu. Üç yıl önce Kahrat Köyü’nde başlatılan bu projenin bu yıl geldiği noktaya değinen Kültürpark Rotary Kulübü Başkanı Özer Öztürk ve Döngü Kooperatifi Başkanı Zeynep Derece kadınlara her alanda destek olan herkese çok teşekkür etti.

İstanbul’dan konser için gelen Avusturya Liseliler Kartçınar Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarını; Kültürpark Rotary Klübü ve Döngü Kooperatifi kahvaltıda ağırlayarak bir dostluk köprüsü oluşturdular.

Kaynak: BÜLTEN