Kemalpaşa Belediye Meclisi yeni döneme Belediye Başkanı Mehmet Türkmen'in tavrı yüzünden sancılı başladı. Meclisin ilk toplantısında katılanlar arasında bulunan AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Metin Yaşar'ı, 'dikatimi dağıtıyorsun' diyerek dışarı çıkartmak isteyen Mehmet Türkmen'e Cumhur İttifakı'nın 13 Meclis üyesi tepki göstererek salonu terk etti. Mehmet Türkmen'in bu tutumunu antidemokratik bulduğuna işaret eden Metin Yaşar, ''Büyükşehir Meclis üyeliği yapmış tecrübeli bir siyasetçiyim. AK Parti Grup Başkanı olarak Meclis salonunda konuşamam ama bulunabilirim. Bu yapılan saygısızlık. Meclise yapılan saygısızlık. Bu saygısızlık devam ettiği sürece bizden de saygı beklemeyecek' hatırlatmasında bulundu.

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal düğmeye bastı! A Takımı'na iki yeni transfer! Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal düğmeye bastı! A Takımı'na iki yeni transfer!

AK Parti'den yapılan saygısızlığa kınama...


AK Parti Kemalpaşa ilçe örgütü'ndan yapılan açıklamada yaşanan olaya tepki gösterildi.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi...
‘‘Türkmen'in tavrı, demokrasiye olan inancımızı sarsacak kadar kibirli ve antidemokratikti’'
Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen’in, Kemalpaşa Belediye Meclis Toplantısı’nda, AK Parti Grubu’nun Başkanı olan AK Parti İlçe Başkan’ı Metin Yaşar’ın bulunmasını kendisini rahatsız ettiğini beyan etmesi ve ciddiyetsiz davranışlarını protesto eden Cumhur İttifakı Grubu, Meclisi terk ederken, AK Parti Grup Başkanvekili Recep Tayyip Taslak, ‘’ Belediye Başkanı Sayın Mehmet Türkmen'in tavrı, demokrasiye olan inancımızı sarsacak kadar kibirli ve antidemokratikti. Sayın Türkmen'in, meclisi ciddiyetsizce alaya alması ve demokratik tartışmaları göz ardı etmesi, milletimizin iradesine saygısızlık teşkil etmektedir.’’ dedi.

Mehmet Türkmen'in tavrı kibirli ve antidemokratikti...


Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından Kemalpaşa Belediyesi’nde, ilk Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirilmek üzere toplandı. Toplantıyı takip etmek üzere, AK Parti Grubu’nun Başkanı da olan AK Parti İlçe Başkan’ı Metin Yaşar da takip etmek üzere katılım sağladı. Toplantıyı yöneten Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, AK Partili Yaşar’ın katılımından dolayı rahatsızlığını belirtmesi üzerine, Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, Belediye Başkan’ı Türkmen’e tepki gösterdi. Yaşanan olaydan sonra açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Recep Tayyip Taslak, ‘’Bugün, Kemalpaşa Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında bir araya geldik, ancak ne yazık ki, bu toplantı demokratik bir ortamda gerçekleşmedi. Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelen Belediye Başkanı Sayın Mehmet Türkmen'in tavrı, demokrasiye olan inancımızı sarsacak kadar kibirli ve antidemokratikti. 

Miletin iradesine saygısızlıktır...

Meclis toplantısında, AK Parti grubumuzun Başkanı olan Sayın Metin Yaşar'ın varlığına duyduğu rahatsızlığı açıkça ifade etmesi, demokratik sürecin önemini göz ardı eden bir tavırdır.  Sayın Türkmen'in, meclisi ciddiyetsizce alaya alması milletimizin iradesine saygısızlık teşkil etmektedir.  Bizler, Kemalpaşa halkının iradesini temsil etmek üzere seçilmiş meclis üyeleri olarak, milletimizin iradesine olan saygımızı ve demokratik değerlerimize olan bağlılığımızı koruyoruz. Bu nedenle, Belediye Başkanı'nın meclise olan saygısız tavrından dolayı meclisi terk ettik. Milletimizin iradesi, Kemalpaşa Belediye Meclisi'nde hak ettiği saygıyı görene kadar Cumhur İttifakı olarak, Sayın Mehmet Türkmen'in antidemokratik ve kibirli tutumuna karşı tepkimizi sürdüreceğiz. Halkımızın seçtiği belediye başkanının, demokratik süreçlere olan saygısını göstermesi, hizmet ettiği topluma olan sorumluluğunun bir gereğidir. Göreve başlar başlamaz yaşanılan bu hadise kabul edilemez ve kınıyoruz.’’ dedi.
 

Kaynak: Haber Merkezi