Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik temellerini ve laik hukuk devleti olma özelliğini vurgulayan bir paylaşımda bulundu.

Kazanan mazbatasını alsın çağrısı

Kılıçdaroğlu, bu özelliklerin hiçbir güç tarafından değiştirilemeyeceğini belirtirken Van halkının kararını verdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca, kazananın mazbatasını alması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: "Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: "Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez"

Karanlık güçler çıkışı

Kılıçdaroğlu, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da hedef aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik bir hukuk devleti olduğunu ve bunun asla değiştirilemeyeceğini vurguladı.

"Şerefli ol"

Konuşmasının sonunda Van'daki seçimlerde ikinci olmasına karşın belediye başkanlığına getirilen Abdulahat Arvas’a seslenen Kılıçdaroğlu, "Şerefli ol ve eline tutuşturdukları kağıt parçasını derhal yırt at! At ki Van'da alnı açık gezebilesin. Çocuklarının ve Van halkının yüzüne bakabilme fırsatını kaçırma!" dedi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin tamamı şöyle:

Bu ülkenin temelleri demokrasi üzerine kuruldu. Sen değil, efendilerin gelse bunu değiştirmeyecek. Van halkı kararını verdi, sana da halt etmek düşer. Demokrasinin ve adaletin gereğini yap kazanana mazbatasını ver! Senin şahsında arkandaki karanlık güçlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti; laik, demokratik bir hukuk Devletidir, bunu asla değiştiremeyeceksiniz! Abdulahat Arvas sanada iki çift lafım var. Şerefli ol ve eline tutuşturdukları kağıt parçasını derhal yırt at! At ki Van'da alnı açık gezebilesin. Çocuklarının ve Van halkının yüzüne bakabilme fırsatını kaçırma!

Kaynak: Haber Merkezi