Yağış hattı yavaşça yaklaşıyor. Bu gece saatlerine kadar İzmir genelinde şiddetli yağmurlar olumsuz etkilere neden olabilir. Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağmurun başlamasıyla birlikte dolu yağışı, cephe girişine yakın bölgelerde şiddetli ve yıkıcı rüzgarlarla birlikte İzmir'in batı kıyılarında su hortumu riski mevcut. Metrekare başına 50 kg yağış düşebilir; özellikle batı ilçelerinde bazı noktalarda bu miktar 70 kg'a kadar çıkabilir.

Önemli Not 1: Yağışın geliş zamanı ilçeden ilçeye değişebilir. Çünkü yağış hattı oldukça yoğun bir karaktere sahiptir. Örneğin, Çeşme'ye düşen yağışın Konak'a ulaşması biraz zaman alabilir. Ancak yağışın geleceğini bilin ve gerekli tedbirleri alın. Her şeyin sorumluluğunu admin üzerine atmak yerine bu sefer önlem almak daha mantıklı olacaktır.

Yıldız Dağı'nda beklenen kar yağdı, kayak severler bayram ediyor! Yıldız Dağı'nda beklenen kar yağdı, kayak severler bayram ediyor!

Önemli Not 2: Tüm İzmir'e uyarı yapıyoruz, ancak sizin bulunduğunuz konumda beklediğiniz olaylar olmayabilir. Yine de her ihtimale karşı tedbirinizi alın. Önleminizi alarak herhangi bir zarar yaşamazsınız.

Kaynak: HABER MERKEZİ