Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram haftasındaki liderlerle görüşmeleri: İkili ilişkiler ve Gazze odaklı diplomasi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram haftasındaki liderlerle görüşmeleri: İkili ilişkiler ve Gazze odaklı diplomasi

Yerel seçimlerde istenilen başarıyı yakalayamayan İYİ Parti içerisinde, gerginlikler devam ediyor. Başarısızlık sonrası alınan seçimli kongre kararı, parti içinde tartışmalara neden oluyor. Bazı parti yetkilileri, alınan kararın "göstermelik" olduğunu savunurken, Genel Başkan Meral Akşener'in parti başkanlığından ayrılmayacağını iddia ediyor.

Cesaretiniz varsa çıkın karşıma

Kulislerde ise başarısızlığın sorumlusu olarak Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak gösteriliyor. Parti içindeki bazı yetkililer, başarısızlığın faturasının Akşener, Akburak ve Kürşad Zorlu'ya kesildiğini vurguluyor. Kongre yaklaşırken, Akşener'in "Cesaretiniz varsa çıkın karşıma" şeklinde bir tavır alacağı öne sürülüyor. Aday olacak isimlerin ise "sindirilmeye" çalışılacağı belirtiliyor. Bu bağlamda, Akburak akşam saatlerinde görevinden istifa ettiğini açıkladı. Öte yandan, Akşener'in ihracını istediği Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz da sosyal medya hesabından kongrede aday olacağını duyurdu. Kodaz, "Kurultay gününe kadar eleştiri yapmayın. Oy hakkınızın alınmasına fırsat vermeyin" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ