31 Mart yerel seçimlerine, kendi adaylarıyla katılan İYİ Parti, beklediği başarıyı elde edemedi. İl bazında sadece Nevşehir'i kazanabilen İYİ Parti, ülke genelinde ise yüzde 3.5 oy alabildi. Sonuçların netleşmesinin ardından parti içerisinden ardı ardına istifa haberleri gelmeye başladı ve parti yönetimine istifa çağrıları yapıldı.

Metin Cihan ‘yanlışım varsa düzeltin’ dedi! Hayrettin Uçak’tan anında açıklama geldi Metin Cihan ‘yanlışım varsa düzeltin’ dedi! Hayrettin Uçak’tan anında açıklama geldi

Seçim kaybının ardından istifalar artarken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sessizliğini koruyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sonuçların açıklanmasının ardından herhangi bir açıklama yapmadan genel merkezden ayrıldı. Partiden yapılan açıklamada, detaylı bir değerlendirmenin bugün gerçekleştirileceği belirtildi.

Sonuçlar, tartışmaları ve istifaları da beraberinde getirdi. İYİ Parti'nin Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Akşener'i istifaya çağırarak, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz, "Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok." ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi İrem Yaman da sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Kaynak: HABER MERKEZİ