Van'da, seçimi 125 bin oy farkı ile kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan'ın mazbatası AKP'nin adayı Abdulahat Arvas'a verilmesi kararına karşı DEM Partililerin protesto gösterisi düzenlemesiyle tansiyon yükseldi ve olaylara polis müdahale etti. Kentteki gerilim düşmediği için Van Valiliği, 15 gün süreyle şehirdeki gösteri yürüyüşlerini yasakladı. Benzer bir karar Bitlis Valiliği tarafından da alınırken, Siirt Valiliği ise ikinci bir duyuruya kadar Pervani ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı

Hakkari Dayak

Döven kişilerin kim olduğu araştırılıyor

Hakkari'de de DEM Partililerin kararı protesto etmesiyle tepkiler yükseldi. Ancak Hakkari'de çekilen ve sosyal medyanın da gündemi olan görüntüler ise dehşete düşürdü. Görüntülerde bir gencin çok sayıda kişi tarafından yakalanıp sokak ortasında öldüresiye dövüldüğü görülüyor. Sosyal medyada bazı kullanıcılar döven kişilerin sivil polis olduğunu iddia etti, bazıları ise polis olmadığını, DEM Partili ve AKP'liler arasında kavga çıktığını ileri sürdü. Döven kişilerin kim olduğu araştırılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi