Foça esnaf odası, Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı ve uygulamaya koyduğu mali politika hakkında akıl almaz bir gelişmeyi paylaştı. Belediyenin, yaşadığı mali krizi aşması amacıyla borçlu tüm esnafın banka hesaplarına bloke koyduğu belirtildi. Haciz skandalını kamuoyu ile paylaşan Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Özdemir, "Mağduriyeti başkana ilettik ancak bize 'Borcumuz çok. Maaşları ödeyemiyoruz' dedi. Belediyeye borcu olan tüm esnafın banka hesapları blokeli. İnanılmaz bir mağduriyet söz konusu ancak başkan buna karşın 'geri adım atmayacağız' diye cevap verdi" dedi. 

Sedat Özdemir

Hayvan hakları saldırı altında! Menderes Belediyesi billboardlarla sesini yükseltti Hayvan hakları saldırı altında! Menderes Belediyesi billboardlarla sesini yükseltti

"BEYEFENDİ KENDİ KENDİNE KONUŞMUŞ"
Bloke uygulamasına karşılık Fıçı, Sedat Özdemir'i kast ederek "Beyefendi açıklamayı benim yerime yapıp, kendi kendisine konuşmuş. Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum" dedi. Fıçı iddiayı doğrulayıp yalanlamazken, ilerleyen günlerde de konu hakkında herhangi bir açıklama yapmayı düşünmüyorum ifadesini kullandı.

Yalçın

"TÜM ESNAF HACİZDE"
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata ise, "Foça'daki tüm esnaf şu anda skandal bir mağduriyet içerisinde. İlçedeki tüm esnaf, an itibarıyla hacizlik ve hesapları blokeli. Belediyeye vergi gibi borçlardan ötürü yapılmış bu. Vahim bir tablo" ifadelerini kullandı.

Editör: Alper Temiz