İran’dan tehdit: Daha güçlü ve kapsamlı yanıt veririz İran’dan tehdit: Daha güçlü ve kapsamlı yanıt veririz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in "Konu hukuki bir konu. 'Demokratik tepkimizi gösteriyoruz' deniyor sonra sokaklar yakılıp yıkılmaya başlıyor." açıklamasına Gelecek Partili Kani Torun "Koltuğu korumak için yalan söylüyor" diyerek tepki gösterdi.

Adalet Bakanlığı'nın itirazı üzerine DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkı geri alındı...

İl Seçim Kurulu'nun, Zeydan'ın mazbatasını AK Partili Abdulahat Arvas'a verdi. Konuya ilişkin AK Parti sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada "Gereken şartların yerine gelmemesi sebebiyle İl Seçim Kurulu böyle bir karar almış. Bu siyasi alanın müdahale edebileceği bir alan değil. Burada İl Seçim Kurulu daha sonra da Yüksek Seçim Kurulu yetkili. İtiraz edeceklerse, itiraz mekanizmaları bellidir. Enteresan alan şudur tabii. Demokratik tepkimizi gösterelim deniliyor. Sonra şehirler yakılıp yıkılmaya başlanıyor. Ve polise saldırı oluyor. Demokratik tepkiyi göstermek herkesin haklıdır. Demokratik olarak protesto etmek, toplanmak bunlar ve herkesin hakkıdır. Ama bunu şiddet olaylarına dönüştürmenin bir demokraside bir yeri yoktur. Bunu polis güçlerine saldırıya dönüştürmenin bir bağı yoktur. Sistem içerisindeki itiraz yolları bellidir. Herkes itirazını yapar. Son karar zaten YSK verir” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi