Djiku, Avusturya'nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında yapılan kamp çalışmaları hakkında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Kampın iyi gittiğini vurgulayan Djiku, takımın ortak hedefinin Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak olduğunu belirtti. Lugano maçına hazır olacaklarını ve sezonu galibiyetle açmak istediklerini ifade etti.

Hazırlık maçlarında seviyelerini ve ritimlerini artırmayı amaçladıklarını söyleyen Djiku, geçen sene iyi bir takımları olduğunu ve birçok oyuncunun bu sene de devam ettiğini dile getirdi. Takımın birlikte oynaması ve hocanın taktiklerini anlamalarının önemine vurgu yaptı. Djiku, takımdaki birlik ve beraberlik ortamının başarıyı getireceğine inandığını ve hocanın tecrübelerinin takıma yardımcı olacağını belirtti.

"Mourinho bir futbol efsanesi"

Alexander Djiku, teknik direktörleri Jose Mourinho'nun bir futbol efsanesi olduğunu dile getirdi.

Deneyimli Portekizli çalıştırıcının büyük bir kariyere sahip olduğunu hatırlatan Djiku, "Mourinho çok büyük bir teknik adam, çok büyük bir taktisyen ve kariyeri boyunca kazanmadığı kupa yok. Her şeyi kazandı. Kendisi bir futbol efsanesi. Onunla çalışıyor olmak, onun tecrübesinden faydalanmak bizleri çok mutlu ediyor. Elbette şampiyonluk yolunda, kupalar kazanma konusunda bizlere fazlasıyla yardımcı olacak bir teknik adam" diye konuştu.

Benfica'nın yıldızı Pavlidis, hazırlık maçında korkuttu! Benfica'nın yıldızı Pavlidis, hazırlık maçında korkuttu!

Geçen sene sergilediği performansı tekrarlamak istediğini aktaran Djiku, şampiyonluk hedeflerine ilişkin şunları söyledi:

"Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki, geçen sene bu takıma geldiğimde adaptasyonumun hızlı bir şekilde olmasından gerçekten çok mutlu olmuştum. Çünkü büyük bir kulübe gelmiştim. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü. Elbette ki geçen sene hedefimiz ligde kupalar kazanmak, şampiyonluğu kazanmamızdı ancak iyi bir sezon geçirmemize rağmen sizler de iyi biliyorsunuz 99 puan toplamamamıza rağmen maalesef şampiyonluğu elde edemedik. Ama bu yıl kimsenin şüphesi olmasın, şampiyonluğu elde etmek için her şeyimizi ortaya koyacağız."

Kaynak: AA