Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık ile birlikte Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek, açıklamalarda bulundu.

Siirt'te patpat devrildi: 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı! Siirt'te patpat devrildi: 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı!

"Erzincan’ı huzurun başkenti yapmaya hep birlikte karar verdik"

Vali Aydoğdu, Erzincan’ın asayiş olaylarında en güvenilir illerden biri olduğuna dikkat çekerek, “Asayiş olaylarında, trafik olaylarında vatandaşımızın huzurunu etkileyecek bütün olaylarda çok ciddi anlamda bir düşüş ile karşı karşıyayız. Aynı zaman da hem emniyet müdürlüğümüz hem de jandarma komutanlığımızın yaptığı çalışmalar, aylık muhtar toplantıları, okullarımızda verilen seminerler, yaptığımız projeler neticesinde inşallah gelecek 6 ay içerisinde Erzincan’ı huzurun başkenti yapmaya hep birlikte karar verdik. Bu verileri de görünce umudumuzda artıyor. Çünkü bir şehirde beraber birlikte yaşıyorsak, beraber birlikte birbirimizin hukukuna ne kadar riayet edersek o şehirde yaşayan vatandaşları da o şehirde o kadar mutlu ve huzurlu olur.” dedi.

“2 ayda 89 operasyon

Erzincan Valisi Aydoğdu başta PKK, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere ülkenin bütünlüğüne, milletin birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütlerine yönelik olarak son iki ayda il genelinde 89 terör operasyonunun icra edildiğini kaydederek, “Terör olaylarına baktığımız zaman mart ve nisan aylarında ilimiz genelinde 89 terör operasyonu icra edilmiştir. İcra edilen operasyonlar neticesinde halen bölgemizde aktif faaliyet gösteren terör örgütü mensubu bulunmamaktadır.” diye konuştu.

Kaynak: İHA